Slovan Liberec – Admira U19 28.10.2018

publikováno 03.03.2019

Slovan Liberec – Admira U19 2:0 (1:0)

V týdnu jsme si slíbili, že do Liberce, který spolu s Teplicemi suverénně vede soutěž, nepojedeme na výlet. A poslední výsledky nás zavazovaly a motivovaly. Na mokrém, a tedy velice rychlém trávníku Městského stadionu se od prvních minut odehrával očekávaný scénář. Domácí měli výborný pohyb, zažité automatizmy a několik nadstandardních hráčů. Dominovali tedy v držení míče a líbivě kombinovali. My jsme odolávali dobrou organizací hry a obětavostí v obrané činnosti. Nemohu si však pomoci, myslím, že minimálně prvních dvacet minut jsme soupeře viděli optikou tabulky, než reálným rozložením sil. Sousloví "báli jsme se" bych nepoužil, ale respekt byl značný. Liberec se několikrát ocitl v šancích, ale paradoxně udeřil po nakrátko zahraném rohu. Zbytek poločasu jsme však pomalu srovnávali obraz hry a skóre se již do přestávky nezměnilo.

Poločasovou přestávku jsme vyplnili hlasitou "konstruktivní kritikou" a šlo se na věc. A nyní již úplně jinak. Hned po výkopu jsme měli pěkný únik Trnky a sérii rohů. A běhalo se a začali jsme pomalu vyhrávat souboje. Domácí začali hrát nervózně, kazili a my jsme konečně dostali do hry náš rychlý přechod do útoku. A naši bojovnost. Je pravda, že nám v posledních zápasech ve druhé půlce přijde na pomoc "kamarád", tzn. lepší kondice. A přišel i v Liberci. Nutno podotknout, že Liberec hrál stále svoji hru, ale nebezpečnější a bojovnější jsme již byli my. A chtěli jsme bodovat. Mírná převaha však nevedla ke kýžené brance, a tak jsme posledních deset minut hráli vabank. Bohužel, soupeř pět minut před koncem ukončil naše bodové sny precizně provedeným protiútokem do pouze tříčlenné otevřené obrany...

Nedá se nic dělat, pochvala od trenéra soupeře a dokonce i od místních fanoušků potěší, ale vracíme se po dlouhé době bez bodu.

Věřím, že v příštím zápase doma s Mladou Boleslaví přidáme k dobrému výkonu i body!

Pavel Gregor, trenér

Výsledky a tabulka: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12875