MFK Chrudim – FK Admira U19 16.*.2018

publikováno 03.03.2019

MFK Chrudim – FK Admira U19 2:3 (2:1)

Poslední dva zápasy nám herně vyšly, a tak jsme jeli do Chrudimi s odhodláním znovu bodovat. Věděli jsme, že soupeř patří do stejné výkonnostní skupiny, a opravdu, zápas byl velmi vyrovnaný. Začátek zápasu byl velmi nervózní, rozhodoval důraz a nasazení. Hra se přelévala. Soupeř však zvládl rychlý protiútok a šel do vedení po intervenci pomezního rozhodčího... My jsme následně srovnali ze standardní situace a pomalu jsme přebírali otěže. Náš rostoucí výkon však zchladila branka z pokutového kopu, který byl výsledkem nešikovného škobrtnutí našeho hráče o útočníka soupeře. Soupeř proměnil a my jsme začali nanovo. Šance však zůstaly nevyužity a v poločase jsme šli do kabin nespokojení.

Do druhé půle jsme šli s vědomím, že jen dodržení taktiky, důraz v soubojích a v koncovce nám mohou přinést obrat. Vstoupili jsme senzačně, rychle jsme zavřeli soupeře a využili dvě standardní situace. Následně jsme mohli utkání mnohokrát uzavřít čtvrtým gólem, ale nestalo se. Soupeř se samozřejmě nespokojil s prohrou a nám ve složité situaci pomohlo rychlé vyběhnutí brankáře Bartoně. Když už jsme zápas dohrávali, „povedlo se“ nám ještě zcela nesmyslně pomoci soupeři. Jako blázni jsme v poslední minutě otevřeli obranu, namísto klidného dohrání v koutě hřiště a z rychlého protiútoku útočník soupeře doslova "zavraždil" vyloženou šanci. Ano, to jsou momenty, kterých se dospělé mužstvo nedopustí...

Přežili jsme, nutno pochválit dvojnásobné otočení výsledku, standardní situace a nasazení v druhém poločase. Pokud se vyhraje, chyby slouží jako výchovné podněty, pokud by soupeř vyrovnal, strašně by to mrzelo! Suma sumárum, zápas byl skutečně daleko těžší, než zápas s vedoucími Teplicemi. O to je vítězství cennější!

Pavel Gregor, trenér

Naše branky: Záruba 2, Votlučka.

Výsledky a tabulka: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12875