Úvod » Mistrovská utkání 2016 - 2017 - 2018 - 2019

MU FK Admira Praha : AC Sparta Praha 2:4 (0:2)

publikováno 20.11.2017

Sestava: Zima, Kareš (63. Kotek), Heřman, Čížek, Zbořil D., Egrt, Rudolf, Dovhaniuk, Trnka (78. Zbořil P.), Liška (36. Chocholouš), Heinzel

Góly: Chocholouš (73. minuta), Zbořil P. (88. minuta)

Hrát se Spartou je fotbalový svátek pro každý tým na jakékoliv úrovni a i my jsme si toto utkání chtěli užít. Hráči od první minuty zápasu nepřipustili, že by měli být v tomto duelu outsiderem. Naopak už ve 4. minutě jsme mohli jít do vedení po hlavičce Matyáše Heinzela, který si krásně naskočil na Rudolfův rohový kop. Bohužel štěstěna nebyla na naší straně a Maty trefil jen tyč.

Už o šest minut později opět z rohového kopu mohl hlavou skórovat Heřman, bohužel bránu netrefil vůbec. Soupeř během prvních dvaceti minut vystřelil na naší bránu 3x – dvakrát nás podržel výtečnými zákroky brankář Zima a jednou Sparta orazítkovala tyč. Zlom nastal ve 26. minutě, kdy rozhodčí odpískal faul našemu brankáři, který hasil situaci mimo vápno za naše stopery. Z hranice šestnáctky se hostující kapitán nemýlil a Sparta šla do vedení. Posledních deset minut první půle sparťanští hráči lépe kombinovali a více drželi míč na svých kopačkách, což pečetili ve 43. minutě druhým gólem.

Pro nás ale nebylo nic ztracené a do druhé půle jsme šli s velkým odhodláním s nepříznivým stavem něco udělat a poprat se o body. V 66. minutě jsme k tomu měli velmi blízko, Heinzelova střela ale bohužel skončila jen na břevnu. O dvě minuty později se mohl po pěkné kombinaci prosadit Rudolf, ale hostující brankář stál na svém místě a míč skončil v jeho rukavicích. Naše chvíle přišla až v 73. minutě, kdy snížil na 1:2 střídající Chocholouš. Když jsme se nadechovali k náporu, inkasovali jsme potřetí po neodpískaném faulu na dobře hrajícího Egrta, který dostal úder do obličeje na polovině soupeře a z následného brejku soupeř zvýšil na rozdíl dvou branek. Ještě dvě minuty před koncem zápasu korigoval výsledek na 2:3 další střídající hráč Patrik Zbořil. Z následné rozehrávky se nechal z poloviny hřiště nachytat na švestkách náš brankář Zima, kdy dalekonosná střela zapadla za jeho záda, a tak bylo o konečném výsledku definitivně rozhodnuto. Naši borci se ale nemají za co stydět, byli Spartě důstojným soupeřem a mohli odcházet do kabin sice poražení, ale se vztyčenou hlavou.