Úvod » Mistrovská utkání 2016 - 2017 - 2018 - 2019

MU FK Admira Praha : Bohemians Praha 1905 0:3 (2:3)

publikováno 06.11.2017

Sestava: Záhora, Kareš (65. Egrt), Rohla (46. Heřman), Čížek, Zbořil D., Skalický, Rudolf, Bartoň, Liška, Trnka (55. Záruba), Heinzel

Góly: Rudolf (71. minuta), Záruba (78. minuta)

ŽK: Čížek (80. minuta)

Zápas s Bohemkou byl zápasem dvou rozdílných poločasů. Už ve čtvrté minutě utkání nás individuální chyba stopera Rohly poslala do jednobrankové ztráty. O dvě minuty později fauloval ve vápně Skalický a rozhodčí za jeho zákrok nařídil pokutový kop. V té chvíli nás ještě podržel brankář Záhora, který penaltu hostujícímu hráči chytil. I nadále soupeř na hřišti dominoval a jen se štěstím jsme neinkasovali další branku. Ve 13. minutě jsme o sobě dali poprvé vědět, když Zbořil střílel po rohovém signálu nad soupeřovu bránu a chvíli na to vystřelil tvrdou ránu zpoza vápna Bartoň, bohužel jen doprostřed brány, kde stál hostující brankář. Když už to vypadalo, že se začínáme chytat, dostali jsme druhý gól po nejistém zákroku našeho brankáře v malém pokutovém území. Za další dvě minuty jsme opět propadli v defenzivě, kdy obránce Kareš nepokryl hostujícího útočníka a ten se tváří v tvář našemu brankáři nemýlil. My jsme do konce první půle zahrozili už jen dvakrát, v obou případech z rohových kopů, kdy ale stopeři Rohla i Čížek hlavičkovali mimo soupeřovu bránu.

Po důrazné domluvě o poločasové přestávce nastoupilo do druhé půle zcela jiné mužstvo odhodlané s nepříznivým výsledkem něco udělat a odčinit tak ostudnou a ustrašenou hru z prvního dějství. Druhý poločas se odehrával v prostoru mezi vápny bez větších šancí na obou stranách, až do 71. minuty, kdy se trefil mezi tři tyče Rudolf a snížil na 1:3. Následně jsme si vytvořili tlak a ten korunovali dalším gólem, kdy se krásně z otočky prosadil Záruba. Když jsme se nadechovali k největšímu náporu, vyloučil nám rozhodčí za faul kapitána Čížka a v deseti lidech se nám již třetí branku vstřelit nepodařilo, i když visela ve vzduchu a nejblíže k ní měl Heinzel, jeho střelu však zkrotil dobře chytající brankář hostí.