Úvod » Mistrovská utkání 2016 - 2017 - 2018 - 2019

MU FC Slovan Liberec : FK Admira Praha 1:1 (5:2)

publikováno 19.09.2017

Sestava: Záhora, Egrt (55. Kabourek), Rohla, Čížek (83. Krejčí), Zbořil D., Skalický, Rudolf, Bartoň, Karel, Trnka (74. Liška), Heinzel

Góly: 30. minuta Bartoň, 58. minuta Heinzel

Liberečtí nás přehrávali od první minuty, vůbec jsme se s nimi nechytili, byli silnější na míči, lépe kombinovali a prosazovali se individuálně. Nám se nedařilo podržet míč, zbytečně a lehce jsme o něj přicházeli, ve všech soubojích jsme byli druzí. A tak logicky přišel ve 24. minutě trest v podobě úvodního gólu domácích. A to minimálně dvakrát nás ještě podržel brankář Záhora, který soupeři zlikvidoval vyložené šance z bezprostřední blízkosti.

Ve 30. minutě vystřelil na bránu libereckých Bartoň a díky šťastné teči a podklouznutí brankáře se nám podařilo vyrovnat. To nás trochu uklidnilo, vyrovnali jsme hru a pět minut před poločasem jsme mohli jít dokonce do vedení, kdy se krásnou střelou z voleje z dvaceti metrů prezentoval Karel. Bohužel těsně minul a rozvlnil jen boční síť.

Vstup do druhé půle se nám vůbec nepovedl a hned ve druhé minutě jsme díky chybě brankáře inkasovali podruhé, a to přímo z rohu. O deset minut později soupeř opět udeřil po kombinaci na jeden dotek v našem pokutovém území a zdálo se, že o zápase je rozhodnuto. Nám se ale povedla o dvě minuty rychlá odpověď v podobě kontaktního gólu na 3:2, po centru Zbořila se prosadil Heinzel. O deset minut mohlo být zase veseleji, to se řítil sám na brankáře z levé strany Bartoň, ale vyběhnuvšího brankáře nepřehodil. A tak přišel další trest v 70. minutě, kdy Rohla fauloval v našem pokutovém území a soupeř penaltu s přehledem proměnil. V závěru utkání jsme se snažili s nepříznivým stavem ještě něco udělat, ale úřadovali už jen liberečtí. Dvakrát jejich stoprocentní šance vychytal brankář Záhora, ale kalich hořkosti a zasloužené prohry jsme si museli vypít až do dna a nakonec odjíždět s pětibrankovým výpraskem.