Úvod » Trenér a vedoucí týmu informuje

MU MFK Chrudim : FK Admira Praha 1:0 (0:0)

publikováno 04.09.2017

Sestava: Zima, Gert (46. Kotek), Rohla, Čížek, Zbořil D., Skalický, Rudolf, Bartoň (75. Novák), Karel, Trnka (67. Krejčí), Heinzel

ŽK: Rohla (87. minuta)

Do Chrudimi jsme si přijeli pro 3 body, bohužel jsme si je neodvezli. Naší hře chybělo v tomto zápase úplně vše, především bojovnost, nasazení a chuť po vítězství, která nás zdobila ve dvou úvodních kolech.

Celý zápas by se pravděpodobně vyvíjel jinak, kdyby ve druhé minutě proměnil svou šanci Ondra Karel, který šel sám na brankáře, ale obránce mu nakonec v poslední chvíli střelu zablokoval. Hned z protiútoku jsme mohli inkasovat po nedorozumění našeho brankáře s obranou. Naštěstí míč osamocenou bránu minul. Soupeř byl celou první půli jasně lepším celkem, přehrával nás ve všech aspektech a měl daleko více ze hry. My jsme se zmohli pouze na jeden rohový kop, z nějž šel soupeř do brejku a moc nechybělo k tomu, aby domácí útočník skóroval. První střelu na bránu vyslal až ve 24. minutě Trnka, ale mířila jen doprostřed brány, kde ji v klidu pokryl domácí brankář. Na víc jsme se v prvním dějství nezmohli, a tak jsme mohli být rádi, že do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

O poločasové přestávce jsme hráčům důrazně domluvili a očekávali jsme, že jejich herní projev se diametrálně změní, ale i nadále jsme pokračovali v pasivní hře, a tak přišel v 59. minutě zasloužený trest a soupeř šel do jednobrankového vedení. Ještě deset minut nám trvalo než jsme se oklepali a začali konečně hrát aktivně, vyrovnali jsme hru a vytvořili si i několik dobrých brankových příležitostí. V 69. minutě měl blízko k vyrovnání Karel, bohužel tvrdou střelou trefil jen chrudimského brankáře. O deset minut později mohl z levé strany rozvlnit síť chytrým lobem Krejčí, trefil však jen boční síť prázdné brány a o minutu později opět Krejčího domácí brankář vychytal.