MU SK Benešov : FK Admira Praha 0:2 (0:1)

publikováno 14.06.2017

Branky: 1x Trnka (28. minuta), 1x Procházka (77. minuta)

Sestava: Záhora, Kotek (61. Šír), Heřman (53. Kareš), Votlučka, Krejčí, Skalický, Zbořil, Jung (41. Rudolf) , Liška (49. Procházka), Trnka, Marcinčik (62. Kotek)

Skvělou sezonu jsme chtěli zakončit v Benešově vítězně a od prvních minut jsme si šli za svým cílem. Úvod zápasu patřil šancím Marcinčika, kdy už ve třetí minutě pálil z voleje, ale míč netrefil, tak jak by si představoval. O dvě minuty později se opět Marcinčik po rohu soupeře zmocnil míče a jeho sprint přes celé hřiště zastavil až nerovný terén, který ho zradil při finální přihrávce před soupeřovu bránu.

Ale i další naši borci měli chuť po gólu a šance střídala šanci. Ve 14. minutě zahrával standardní situaci Votlučka, ale mířil vysoko nad benešovskou svatyni. Již o minutu později se ke střele zpoza šestnáctky dostal Jung, ale trefil jen uprostřed brány stojícího hostujícího brankáře. Ani hlavička Lišky z 25. minuty, které chyběla potřebná razance, neskončila v soupeřově síti.

Gólu jsme se dočkali až ve 28. minutě po důrazném napadání benešovské rozehrávky, kdy s přispěním soupeře skóroval Trnka. Ve své hře jsme i nadále nepolevovali, ale ani Jungova chytře zahraná standardní situace ani Trnkův chytrý obstřel na zadní tyč o minutu později neskončil v síti. Těsně před poločasovým hvizdem poslal Heřman krásný křižný pas na Marcinčika a ten ještě krásnějším volejem dal vyniknout benešovskému brankáři, který svůj tým bravurním zákrokem podržel.

Úvod druhé půle patřil s chutí hrajícímu Trnkovi, ale všechny jeho tři slibné střelecké pokusy mířily mimo tři tyče. V 60. minutě jsme dali více prostoru soupeři a nebýt skvělého zákroku našeho brankáře Záhory, který v celém zápase moc práce neměl, mohli jsme jednoznačné utkání zbytečně zdramatizovat. Definitivní tečku za utkáním udělal 3 minuty před koncem zápasu individuálním průnikem a chladnokrevným zakončením Procházka.

Obrovský dík celému týmu U17 za práci, kterou odváděl celou sezonu. Díky vašemu přístupu a tomu, že jsme všichni táhli za jeden provaz se nám podařilo takřka nemožné – z předposledního místa na začátku sezony se vyšplhat až na konečné 3. místo. Hoši, děkujem!!!

Trenéři Jíra, Dixová, Brůžek