MU FK FC Písek : FK Admira Praha 0:3 (0:2)

publikováno 15.05.2017

Branky: 1x Trnka (21. minuta), 1x Švarc (25. minuta), 1x Marcinčik (62. minuta)

Sestava: Štefan, Kareš, Heřman (65. Šír), Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf (71. Zbořil P.), Jung (41. Procházka), Švarc (41. Liška), Trnka (63. Kwrbou), Marcinčik

V průměrném utkání na půdě Písku jsme získali plný počet bodů, ale hra samotná zaostávala za naším dlouhodobým standardem. Předvedený výkon našich svěřenců působil neuspořádaným dojmem, kazili jsme velké množství přihrávek, nepodrželi jsme míč a nedařilo se nám dostat do koncovky přes křídelní prostory.

První vážnější situaci jsme si vytvořili až ve 14. minutě, kdy Šváb vyzval ke skórování Junga, ten ale domácího brankáře z bezprostřední blízkosti neprostřelil a z následné dorážky Marcinčik hlavičkoval mimo tři tyče. O dvě minuty později se slibně prosadil Skalický, který obešel několik hráčů a přihrával napříč celým pokutovým územím, bohužel na zadní tyči chyběl hráč, který by zakončoval do prázdné branky. Gólu jsme se dočkali až ve 21. minutě, Jung vyslal kolmicí útočníka Trnku a ten utekl píseckým zadákům a střelou podél brankáře uklidil míč do sítě a protrhl tak střeleckou smůlu z předešlých zápasů. Jen o pár minut později se individuálně prosadil na pravém křídle Švarc, po jehož přízemním centru Trnka trefil tyč, od které se míč odrazil zpátky ke Švarcovi, který druhým gólem pečetil poločasový výsledek.

Přestože jsme chtěli v druhé půli hru oživit, více držet míč a kombinovat, náš herní projev se nezměnil a šancí bylo z naší strany jako šafránu. Za zmínku stojí jen krásná střela Skalického z dvaceti metrů, která mířila těsně nad soupeřovu bránu. Pěknému fotbalu nenahrál ani hustý déšť, který skrápěl písecký trávník většinu času druhé půle. Kluzký terén zapříčinil, že v 62. minutě definitivně rozhodl zápas v náš prospěch Marcinčik nechytatelnou střelou k levé tyči domácího brankáře. A protože soupeř si za celý zápas nevytvořil prakticky žádnou gólovou situaci, nevýrazný výkon nám stačil na tříbodový zisk.