Úvod » Mistrovská utkání 2016 - 2017 - 2018 - 2019

MU FK Admira Praha : FK Baník Sokolov 4:3 (2:2)

publikováno 23.04.2017

Branky: 1x Votlučka (15. minuta), 1x Jung (28. minuta), 2x Marcinčik (44. a 63. minuta)

ŽK: Heřman (32. minuta), Kwrbou (74. minuta)

Sestava: Záhora, Kareš, Heřman, Votlučka, Krejčí, Skalický, Rudolf, Jung (67. Procházka), Švarc (51. Liška), Trnka (72. Kwrbou), Marcinčik

První zápas na domácí přírodní trávě v jarní části soutěže nás čekal soupeř, který na jaře ještě neprohrál a dokonce porazil poměrně jednoznačným skóre první i druhý tým celkové tabulky. Už po čtvrt hodině hry jsme šli do vedení po rohu Marcinčika, kdy hlavou skóroval Votlučka. Z vedení jsme se však neradovali dlouho, o dvě minuty později naši hráči chybně rozehráli signál po rohovém kopu a po podklouznutí Kareše nás Sokolov z brejku potrestal vyrovnávací brankou. Ve 27. minutě jsme inkasovali po jednoduché ztrátě míče podruhé, kdy se prosadil útočící hráč soupeře po pravé straně a nekompromisní dělovkou pod břevno propálil brankáře Záhoru. Naše odpověď na sebe nedala dlouho čekat a už o minutu později chytře přehodil hostujícího brankáře po přihrávce Skalického Jung a pečetil tak poločasový výsledek 2:2.

Do druhé půle vstoupil lépe Baník a po individuální akci útočníka Paterny mohl jít opět do vedení, vše hasil až odkopem z brankové čáry Votlučka. Hned z následující protiakce se prokázalo „Nedáš, dostaneš“, když se k míči dostal Marcinčik a svou pověstnou levačkou nás opět poslal do vedení. Bohužel soupeř opět dokázal na vývoj zápasu zareagovat a v 55. minutě srovnat po podklouznutí obránce Krejčího na půlící čáře velmi aktivně hrajícím Paternou, který se již po druhém samostatném úniku nemýlil. O tom, že tři body zůstanou doma rozhodl v 63. minutě svým druhým gólem v zápase Marcinčik po chybě hostujícího obránce, kdy míč propadl k našemu útočníkovi a ten opět svou silnější levačkou uklidil míč na zadní tyč. Přestože soupeř si vytvořil v závěru zápasu několik slibných střeleckých příležitostí, všechny vychytal brankář Záhora, a tak jsme byli ve velmi vyrovnaném utkání nakonec tím šťastnějším týmem.